Miluje Bůh moderní technologie?

Lékárna ve Vatikánu instalovala BD robota

Odvážná otázka, že? Napadla mně po přečtení jedné zajímavosti ze světa. Pokud jste někdy navštívili Vatikán, víte, že je tam občas velmi těsno. A zase bude. Jen co se uklidní situace celosvětově zvířená epidemií nového typu koronaviru.

V takové koncentraci lidí se občas může přihodit něco, kdy si řeknete: „lékárna by přišla vhod“. Taková lékárna ve Vatikánu je, a denně jí projde asi dva tisíce zákazníků. To už je zátěž, která vyžaduje chytré řešení. Pojďte se na něj podívat zblízka:

1

 

Vatikánská lékárna, existující již 145 let novinku: nejmodernějšího robota pracujícího v zákulisí na správě skladu a k urychlení distribuce léků na táru.

Vatikán, který tvrdí, že má nejrušnější lékárnu na světě, i proto nedávno instaloval nový automatizovaný systém od německé společnosti BD Rowa.

Ředitel lékárny, St. John of God, bratr Binish Thomas Mulackal, řekl, že automatizovaná technologie způsobí revoluci ve způsobu, jakým obslouží přibližně 2 000 zákazníků, kteří každý den procházejí jejich dveřmi.

"Protože farmaceutický robot sám přijme objednávku, vyhledá ji ve skladu, vyzvedne ji pomocí mechanického ramene a rychle ji doručí pomocí řady dopravníkových pásů až na táru. Umožní lékárníkovi plně se věnovat zákazníkovi a poskytnout mu potřebné pokyny a rady. Rychlejší systém dodání také znamená, že čekací doba zákazníka u pultu může být zkrácena až o 30%."

 řekl ve vatikánských novinách L'Osservatore Romano, 25. srpna.

"Mít plně automatizovaný sklad znamená, že se dá snížit množství prostoru vyhrazeného pro skladování, čímž se uvolní prostor, který se může využít pro výstavní a prodejní plochu, nebo pro poskytování nových služeb zákazníkům."
uvedl bratr Mulackal.
 

Systém, řekl, bude sledovat prodej a odlehčí zatížení při příjmu a inventarizaci zásobDíky optickému rozpoznávání, které zahrnuje i čtení data spotřeby, jsou vydávaná léčiva kontrolována a systém zamezí vydání léčiv po expiraci.

Přestože roboti nejsou stoprocentně odolní vůči elektrickým, mechanickým poruchám nebo zásekům, bratr Mulackal řekl, že většina problémů se dá vyřešit do čtyř hodin.

Předejít takovým problémům se dá pravidelnými aktualizacemi softwaru a servisem.

 

 

To je závěr zajímavosti, která k nám dorazila z Vatikánu. Přímou odpověď na otázku, zda Bůh miluje moderní technologie sice nepřináší, ale já jsem přesvědčen, že ano, pokud tyto technologie vznikají s respektem k životnímu prostředí, přinášejí úsporu energií i lidské práce. Tyto atributy automatizované výdejny léčiv BD Rowa zcela jistě splňují a proto věřím, že budou dlouho a bezporuchově sloužit i ve Vatikánu.

 

Zdroj:

https://pharmacyitk.com.au/vatican-pharmacy-installs-bd-rowa-automation/