Nový rozměr zdravotnických simulací

1

Dnes již nikdo nezpochybňuje potřebu nácviku, až drilování jednotlivých postupů při studiu medicíny.

Při záchraně lidského života není čas přemýšlet o tom, jak to mám udělat…?

Proto dnes při zdravotnických školách, lékařských fakultách a zdravotnických vzdělávacích institucích vznikají simulační centra, jako účinný nástroj pro nácvik týmové spolupráce a rutinních postupů pro zdravotnický personál a lékaře.

Bohužel se stává, že zejména pro nácvik krizových stavů, ošetřovatelství a diagnostiku jsou použity fantomy, které lidské tělo připomínají pouze symbolicky, čímž je nácvik velmi neosobní, a studentům se může lehce stát, že zapomenou, že v praxi bude na místo plastu ležet opravdový člověk.

Naštěstí jsou dnes již nabízeny fantomy, které budete na první pohled jen těžko rozeznávat od skutečných lidíTyto fantomy budí respekt od prvního pohledu, a zdravotnickým simulacím dávají další rozměr a náboj.

Britská společnost LifeCast, která tyto fantomy nabízí a kterou na českém a slovenském trhu zastupujeme, se pro dosažení maximální věrohodnosti spojila s profesionály ze společnosti Echo Healthcare, z Floridy v USA. Zde je jejich prohlášení: "Lifecast Body Simulation s potěšením oznamuje zahájení výroby v Sarasotě na Floridě ve spolupráci s Echo Healthcare."
Saving Private Ryan
 
Echo Healthcare je hrdým poskytovatelem licence, výrobcem a distributorem produktů Lifecast Body Simulation Products v Severní Americe.
 

Více než 30 leté zkušenosti s vytvářením figurín pro filmy (včetně práce na oskarových filmech jako „Gladiator“ a „Saving Private Ryan“) byly využity k vytvoření nejrealističtějších tréninkových fantomů dostupných pro dnešní studenty medicíny.

 
 
Detail tváře ošetřovatelské figuríny
Simulátor novorozence
Kevin King, generální ředitel společnosti Echo Healthcare, uvádí: „Jsme nadšeni, že můžeme našim zákazníkům v USA a Kanadě sloužit místní výrobou, dodávkami a podporou. Jsme také hrdí na to, že můžeme v Severní Americe vytvořit řadu nových pracovních míst jak z výrobního, tak z komerčního hlediska."
 
John Schoonraad, kreativní ředitel a spoluzakladatel společnosti Lifecast Body Simulation, uvedl: „Vždy bylo mým snem stavět naše zdravotnické výrobky v USA a jsme rádi, že spolupracujeme se společností Echo Healthcare a realizujeme naši společnou vizi transformace lékařského vzdělávání prostřednictvím inovací.
 

 

Věříme, že i naši zákazníci ocení tyto vysoce realistické fantomy a umožní nastupující generaci lékařů a zdravotníků zažít novou dimenzi simulací na vlastní kůži.
Ošetřovatelská figurína